Dopis (nejen) vedoucím brigád SZBK

08.08.2012 14:13

Dobrý den,

již jste možná postřehli vznik nového projektu “Figuranti”. Nyní se k Vám dostávají oficiální informace a žádost o spolupráci.

Projekt Figuranti vznikl z jednoduchého důvodu - figurantů není nikdy dost.

Naše databáze obsahuje desítky osob z celé ČR. Tito lidé jsou ochotni přijet na různé akce a pomoci tak s výcvikem. Ve většině případů se jedná o lidi, kteří mají blízko buď ke zvířatům nebo přírodě obecně, ale nemají zkušenosti s výcvikem záchranných psů. Hodí se tedy hlavně pro zkušené psy a psovody. Věříme, že se ale mezi figuranty najdou jednici, kteří budou schopni a ochotni se naučit něco víc a pomoci tak třeba i při výcviku mírně pokročilých. Vlastně je pouze na Vás, co si z Nás vychováte.

A jak vlastně databáze funguje?
V současné době je to jen adresář. Vy vyplníte jednoduchý formulář (www.figuranti.cz/objednavka-figurantu/) a já tento text zveřejním na našem webu, facebooku, atd. a hlavně rozpošlu přímo na emailové adresy všech, kteří jsou ochotni přijet do vašeho kraje. Zájemci se vám pak sami ozvou, že mají o akci zájem. Kontakty na jednotlivé figuranty nepředáváme. Když se na akci alespoň trošku poznáte, klidně si domluvte přímou spolupráci.

Do budoucna plánujeme spuštění formulářů hodnocení kvality. Úkolem pořadatele bude po akci vyplnit hodnocení figurantů a figuranti budou zase hodnotit Vaší akci. Figuranti by měli také postupně získávat jakési kompetence, aby ostatní organizátoři věděli, jestli je to nováček nebo už zkušený figurant, jaké má vlastní vybavení a jestli je pojištěný.O spolupráci chceme požádat hlavně ty, kteří pořádají nebo plánují pořádat nějakou akci (výcvik, cvičení, atd.), kde by využili neznámé osoby jako figuranty. Hlavně tito lidé nám mohou sdělit co by o figurantech rádi věděli dopředu a jaké na ně kladou požadavky. Přesněji řečeno jaké specifické dovednosti by byli schopni a ochotni využít tak, aby akce byly zajímavější jak pro figuranty, tak pro psy a psovody. Prosíme tedy o předání tohoto dopisu ke všem lidem, kteří jsou ochotni sdělit nám svůj názor.


Databáze je vhodná pro všechny typy akcí. Od individuálního tréninku až po různá mistrovství, zkoušky a atesty. Budete-li mít jakýkoliv nápad, dotaz nebo připomínku, neváhejte nás, prosím, kontaktovat e-mailem nebo telefonicky.


Děkuji za váš čas a těším se na případnou spolupráci.


Ondřej Bluma

autor projektu
www.figuranti.cz